Vuosikokous 26.5.2015

Vaasanseudun eläinsuojeluyhdistyksen vuosikokous pidetään
tiistaina 26.5. klo 19:00 alkaen Vaasan Setlementin tiloissa, Huvilakatu 1, Palosaari.

Sääntömääräisten asioiden lisäksi hallitus ehdottaa sääntömuutoksia seuraavasti:

Kohta 7 ”Yhdistyksen asioita hoitaa hallitus, johon kuuluu vuosikokouksessa valitut puheenjohtaja ja 7 muuta vasinaista jäsentä sekä 2 varajäsentä...

Muotoon: ”Yhdistyksen asioita hoitaa hallitus, johon kuuluu vuosikokouksessa valitut puheenjohtaja sekä 5 varsinaista jäsentä sekä 2 varajäsentä kolmeksi vuodeksi kerrallaan. Varsinaisista jäsenistä on aina kaksi kerrallaan erovuorossa ja varajäsenistä yksi. Erovuorossa olevat jäsenet voidaan valita uudelle 3-vuotiskaudelle...”

Kohta 10 ”Yhdistyksen tilikausi on kalenterivuosi. Tilinpäätös tarvittavine asiakirjoineen ja hallituksen vuosikertomus on annettava tilintarkastajille viimeistään neljä viikkoa ennen vuosikokousta. Tilintarkastajien tulee antaa kirjallinen lausuntonsa kaksi viikkoa ennen vuosikokousta hallitukselle.

Muotoon: ”Yhdistyksen tilikausi on kalenterivuosi. Tilinpäätös tarvittavine asiakirjoineen ja hallituksen vuosikertomus on annettava toiminnantarkastajalle viimeistään neljä viikkoa ennnen vuosikokousta. Toiminnantarkastajan tulee antaa kirjallinen lausuntonsa kaksi viikkoa ennen vuosikokousta hallitukselle.”

Vuosikokouksen esityslistan kohta 9 ”Valitaan kaksi tilintarkastajaa ja kaksi varatilintarkastajaa.”

Muotoon ”Valitaan yksi toiminnan tarkastaja sekä hänelle varamies”.

Tervetuloa mukaan kaikki jäsenet. Kahvitarjoilu.

Terveisin
Hallitus